Zielony Piórnik

Od 1986 roku w naszej szkole funkcjonuje gazetka szkolna. Początkowo ukazywała się pod nazwą Dzwonek.

W 2004 roku Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na jej nowy tytuł.  Zwyciężyła nazwa Zielony Piórnik, która towarzyszy nam do dziś.

• icogazetka 2 2017-18.pdf
  • icogazeta 1 2017-18.pdf
  • icoZielony Piornik- marzec 2015.pdf, Zielony Piórnik marzec 6/14/15 Nadchodzi Wielkanoc. Pierwszy Dzień Wiosny. Co to jest youtube? Powrót Pana Firlipompki. Soniks i jego ojczysta legenda.Konkurs recytatorski. Przepis na szczęście. Kulinarny kącik. Polej wierszem.
  • icoZielony Piornik - luty 2015.pdf, Zielony Piórnik luty 5/14/15/ Dzień Kobiet w Polsce. Myśli o kobietach. Portrety wybitnych kobiet. Klub Pismaka. Wyprawa na magiczną wyspę. Powrót Pana Firlipompki. Odmienne części mowy. Zrób swój film. Poradnik Maincraft
  • icoZielony Piornik styczen 2015[1].pdf, Zielony Piórnik styczeń 2014 4/14/15 Podsumowanie pierwszego semestru nauki. Szkolne wiadomości- jasełka.Recenzja książki M. McDonald "Hania Humorek. Ortografia na wesoło. Historia obchodów Dnia Babci i Dziadka w Polsce.
  • icoZielony Piornik listopad 2014r.pdf, Zielony Piórnik 3/14/15 Maria Skłodowska- Twój wzór- biografia Patronki. Nagrodzone kartki z pamiętnika Marii Skłodowskiej- Curie. Relacja z obchodów Dnia Patrona. Wiktora wizyta u Eola. Relacja ze szkolnej zabawy andrzejkowej. Quiz sportowy. Co nam w duszy gra? Poradnia językowa- cudzysłów. Przypominamy wiadomości o częściach mowy.
  • icoZielony Piornik - pazdziernik 2014.pdf, Zielony Piórnik 2/14/15 Relacja z przebiegu Dnia Edukacji Narodowej. Nagrodzone listy uczniów do nauczycieli. Ciekawostki szkolne. Najmniejsze i największe szkoły na świecie. Ostatnie wspomnienie lata- wyjście do parku linowego pod Wieżycą. Recenzje spektaklu „Ten obcy”. Historia Zenka widziana oczami psa Dunaja. Poradnia językowa. Przepis na babkę Marioli.
  • icoZielony Piornik - wrzesien rok szkolny 2014-2015.pdf, Gazetka szkolna nr 1 wrzesień 2014-15- Szkolne wiadomości. Dzień Hobby. Niebiańska lekcja piątej klasy. Klub Pismaka: Niektórzy lubią poezję. Wiadomości sportowe. Uśmiechnij się. Kulinarny kącik: Ciasto amerykańskie, Bruscetta.
  • icoGazetka szkolna- kwiecien 2014.pdf, Gazetka szkolna nr 7 kwiecień 2013-14 – Mamy wiosnę! Kilka słów o Marzannie. Wywoływanie wiosny. Wiosenne tekściki. Klub Pismaka: Czym jest szczęście? Szkolne wiadomości. Uśmiechnij się.
  • icoGazetka szkolna -marzec 2014r..pdf, Szkolne wiadomości. Historia Dnia Kobiet. Życzenia dla małych i dużych kobietek. Kilka myśli o kobietach. Kącik językoznawczy. Gramatyczne ciekawostki. Zabawa językowa. Humor zeszytów. Ucz się ortografii. Klub Pismaka.
  • icoGazetka szkolna - luty 2014.pdf, Szkolne wiadomości. Historia walentynek. Walentynkowe SMS-y. Klub Pismaka. Zimowy horoskop. Uśmiechnij się.
  • icoGazetka szkolna nr 4 styczen 2013-14.pdf, Szkolne wiadomości. Karnawał. Klub Pismaka: Dar, który niosę, staje się darem również dla mnie…, Przejawy tolerancji i nietolerancji, Jak uczniowie klasy czwartej wyobrażają sobie losy bohaterów „Pinokia”, A jak mogły się potoczyć losy Adama Cisowskiego, bohatera powieści „Szatan z siódmej klasy”, na przykład, gdyby trafił do naszych czasów….Historia pewnej znajomości. Uśmiechnij się. Rusz makówką.
  • icoGazetka szkolna nr 3 grudzien 2013- 14.pdf, Życzenia świąteczne. Tradycje bożonarodzeniowe. Konkurs na życzenia świąteczne i opowieść wigilijną. Opowiadania. Wrażenia z wycieczki do Kamiennej Góry i święta Patrona Szkoły. Krzyżówka
  • icoGazetka szkolna nr 2 listopad 2013-14.pdf, Ważne święta i wydarzenia. List do Patronki Szkoły. Wspomnienia uczniów kl. IV o pierwszym dniu w szkole. List do przyjaciela z dalekiego kraju. Co myślą uczniowie kl. IV o swojej szkole? Nasze wrażenia po spektaklu "Sieciaki".
  • icoGazetka szkolna nr1 pazdziernik 2013-14.pdf, Ważne święta i rocznice. Opowiadania. Test psychologiczny.
  • icoGazetka szkolna nr 3 luty 2012-13.pdf, Jak minęły ferie? Ważne wydarzenia szkolne. Opowiadania. Zwierzęta dla dziewcząt. Złote zasady. Test piłkarski.
  • icoGazetka szkolna nr 4 marzec 2012-13.pdf, Ważne święta i rocznice. Opowiadania. Test psychologiczny.
  • icoGazetka szkolna nr 2 grudzien 2012-13.pdf, Ważne święta i wydarzenia szkolne. Życzenia na mikołajki. Dlaczego cyfryzujemy telewizję naziemną NTC. Opowiadania. Test psychologiczny. Angielski na wesoło. Wiadomości sportowe.
  • icoGazetka szkolna nr 1 pazdziernik 2012-13.pdf, Ważne święta i wydarzenia szkolne. Co oznaczają uszy konia? Kodeks jeźdzca. Angielski na wesoło. Horoskop. Opowiadania. Nasze pasje. Wiadomości sportowe.
  • icoGazetka szkona nr 4 wydanie walentynkowe 2011-12.pdf, Życzenia walentynkowe. Prezenty walentynkowe.
  • icoGazetka szkolna nr 5 czerwiec 20111-12.pdf, Jak to było z pismem i książkami?Pamiętajmy o Dniu Mamy. Po co kotom wąsy? Obchody Dnia Dziecka
  • icoGazetka szkolna nr 3 maj 2010-11.pdf, Ważne święta i wydarzenia szkolne. Książka, którą warto przeczytać. Opowiadania. Na wesoło!
  • icoGazetka szkolna nr 4 grudzien 2007-08.pdf, Wiersze o Sobótce. Wywiad z artystą malarzem Władysławem Dzielnickim. Wyprawa na Ślęże. Test na samotność. Horoskop opiekunów zwierząt. Krzyżówka.