Nasza szkoła już od dziesięciu lat aktywnie uczestniczy w programie eTwinning, poznając inne narodowości, wymieniając się doświadczeniami zawierając serdeczne znajomości i poszerzając horyzont edukacyjny.

Dzięki programowi eTwinning nie tylko rozwijamy umiejętności językowe uczniów, ale także budujemy mosty porozumienia i przyjaźni między narodami. To nie tylko program edukacyjny, lecz także okazja do budowania globalnej społeczności, w której różnorodność jest ceniona i celebrowana.

Jak co roku w pięknym stylu zakończyliśmy projekt „Merry Christmas! – Wspólnie obchodzimy Święta Bożego Narodzenia”. Już po raz kolejny uczniowie wymieniali się kartkami świątecznymi ze swoimi europejskimi kolegami. Dzięki programowi eTwinning poznawanie obyczajów i tradycji świątecznych panujących w różnych krajach Europy stało się w naszej szkole tradycją.

W ramach kilkunastu projektów zrealizowanych na przestrzeni ostatnich lat regularnie poznajemy kulturę, zainteresowania, architekturę i sposoby spędzania czasu w innych państwach. Uczestnicząc w programie eTwinning współtworzyliśmy następujące projekty, m.in.:

 • ‘Write, post and learn’
 • Smiling through my village.
 • All the world is my country 🙂
 • Let’s live sustainably / živimo održivo
 • Little curators
 • Songs – i can sing!
 • Healthy food for children good.
 • Let’s send Christmas Cards!
 • Global Christmas Wishes
 • „Merry Christmas! – wspólnie obchodzimy święta bożego narodzenia”
 • Spring in my village/town

Logo projektu