UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA CZYTELNIKA UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ

SPRAWOZDANIE Z UROCZYSTOŚCI PASOWANIA NA CZYTELNIKA UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W SOBÓTCE

Jak co roku w naszej szkole  odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika klas I, które przygotowały panie: Iza Kardela - bibliotekarz i Bogumiła Mankiewicz – wychowawca klasy pierwszej. Wprowadziły pierwszoklasistów w świat bajek i baśni oraz uczyły  poszanowania książek i innych dokumentów bibliotecznych.

Następnie dzieci musiały wykazać się znajomością alfabetu, rozpoznać bajkowe postacie oraz wymienić najważniejsze zasady zachowania się w bibliotece. Z wszystkimi zadaniami uczniowie poradzili sobie na szóstkę i wtedy przyszedł czas na złożenie przez nich przyrzeczenia, i dokonanie aktu pasowania na czytelnika przez Szanowną Panią Dyrektor Annę Górniak. Wszyscy jednogłośnie obiecali, że będą czytać książki!

Na zakończenie uroczystego spotkania pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i piękne kolorowe zakładki do książek .

Spotkanie przebiegło w radosnej i przyjaznej atmosferze. Zarówno występującym jak i słuchaczom przyniosło wiele satysfakcji i zadowolenia.