Skąd się wziął Międzynarodowy Dzień Kropki?

               Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Tutaj możecie zapoznać się z książką w wersji filmowej.

  Opowiadanie z książki “The Dot” stało się inspiracją dla wielu nauczycieli i dzięki temu w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone 15 września już w 108 krajach. Pomysł obchodzenia międzynarodowego dnia kropki ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia. 

Jak co roku nasza szkoła również obchodziła ten wspaniały dzień. Uczniowie, ubrani w „kropki”, od najmłodszych do najstarszych na różnych lekcjach i warsztatach tworzyli wspaniałe dzieła, rozwiązywali kropkowe zadania matematyczne i kreatywne spędzali ten dzień.