Po raz kolejny w naszej szkole świętowaliśmy DZIEŃ KROPKI. Jest to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzone jest 15 września. 

Skąd się wziął Międzynarodowy Dzień Kropki?

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów.
Opowiadanie z książki “The Dot” stało się inspiracją dla wielu nauczycieli i dzięki temu w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach. Pomysł obchodzenia Międzynarodowego Dnia Kropki ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia.

W ten dzień podjęliśmy więc wiele kreatywnych działań i zabaw, w których rolę główną odgrywała KROPKA. Zadbaliśmy także o to, by na elementach garderoby pojawiły się kropki.

Do tej pory w obchody zaangażowanych jest ponad 29 milionów uczestników z 200 krajów, którzy zarejestrowali się na oficjalnej stronie https://www.internationaldotday.org/ , gdzie zarejestrowana jest również nasza szkoła. Dzięki czemu uzyskaliśmy certyfikat uczestnictwa.