Dokładnie 250 lat temu powołano Komisję Edukacji Narodowej, pierwszą instytucję oświatową w Polsce, i jednocześnie jedną z pierwszych na świecie, której celem było rozwijanie i poprawa systemu edukacji. Dzień Edukacji Narodowej to ważne święto obchodzone w Polsce 14 października, które ma duże znaczenie i jest okazją do wyrażenia uznania dla wszystkich pracowników oświaty za ich trud i zaangażowanie w kształtowanie przyszłości kraju. To dzień, w którym uczniowie, rodzice, uczelnie i całe społeczeństwo wyrażają swoją wdzięczność i uznanie dla tych, którzy przyczyniają się do rozwoju i edukacji młodego pokolenia.

Z tej okazji klasa VII przygotowała dla uczniów i nauczycieli część artystyczną obchodów, w której z przymrużeniem oka zaprezentowano szkolne perypetie.  Przedstawienie koordynowały nauczycielki Bogumiła Mankiewicz, Galina Kapłunowska. Oprawą muzyczną zajął się Wojciech Magnucki, a dekorację przygotowała Renata Błahuta.