W pierwszy dzień jesieni, 23 września,  najmłodsi uczniowie Naszej Szkoły mieli okazję spędzić cudowny czas na świeżym powietrzu w towarzystwie prześlicznych i łagodnych  zwierząt – alpak. Klasa pierwsza odwiedziła je w DPS w Borzygniewie. Dzieciaki miały okazję karmić alpaki startą własnoręcznie lub ostruganą na wielkiej temperówce marchewką (było to ćwiczenie cierpliwości, gdyż trzeba było spokojnie poczekać, aż zwierzątko podejdzie), pogłaskać je i popatrzeć w wielkie oczy. Wszyscy dowiedzieliśmy się co nieco o ich zwyczajach i pielęgnacji. Dodatkowo uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych, malowali kamienie, mogli wykazać się kreatywnością, poeksperymentować z doborem kolorów i poćwiczyć sprawność małych dłoni tworząc wełniane pamiątki w kształcie alpaczek. Wszystko to pod gołym niebem. Były też bańki mydlane, relaks na huśtawkach, a także obiad z deserem. Dla każdego coś dobrego Pogoda w tym dniu była wymarzona, a dzieci wróciły uśmiechnięte! To chyba najważniejsze! Dziękuję Rodzicom za pomoc w organizacji tego wydarzenia.

Wychowawczyni, Dominika Sieniarska-Baran