12 czerwca klasa 2 udała się na wycieczkę do Strzeblowskich Kopalni Surowców Mineralnych w Sobótce. Oglądaliśmy tam pojazdy, którymi posługują się pracownicy. Mogliśmy do nich wsiąść, niektórym udało się zatrąbić. Byliśmy też na wyrobisku i widzieliśmy wybuch.

Kolejnym etapem naszej wizyty był piknik na terenie rekreacyjnym kopalni. Czekały tu na nas pieczone kiełbaski, słodkie bułki, napoje i w różne ciekawe zajęcia. Dowiedzieliśmy się, co robi się laboratorium zakładu. Przesiewaliśmy przez sita okruchy skalne. Obejrzeliśmy strój górnika i wysłuchaliśmy opowieści o górniczych tradycjach. Był też konkurs ekologiczny i zawody sprawnościowe.

Z wycieczki wróciliśmy zmęczenie, ale bardzo zadowoleni.

Dziękujmy pracownikom SKSM za zaproszenie i przygotowanie ciekawych, pouczających zajęć.

                                                                                                    Uczniowie klasy II