W naszej szkole akcja PRZERWA NA CZYTANIE – bicie rekordu w czytaniu na przerwie odbyła się 22 października 2021 r.

Już kilka dni wcześniej na korytarzach pojawiły się plakaty i różne zachęty do wzięcia udziału w akcji. Każdy uczestnik mógł czytać to, co chciał.  Ponieważ uczestniczyliśmy w tej ogólnopolskiej akcji po raz pierwszy, dla naszej szkoły było to swoiste bicie rekordu.

Uczestniczyło w niej 128 osób. Każda klasa miała możliwość czytania w swojej klasie. Wyjątkowo klasa pierwsza przeszła do „Leśnej krainy czytania”- miejsca specjalnie przygotowanego, gdzie mogła posłuchać bajki czytanej głośno przez Panią Wychowawczynię.

Jeszcze nigdy nie było tak cicho na przerwie w naszej szkole…

Do akcji czytania włączyli się również nauczyciele, pani sekretarz i pani z obsługi.

Dziękujemy wszystkim, którzy w tym dniu pokazali, że czytanie jest ciekawe  oraz że po książkę można sięgać w każdej sytuacji i w każdym miejscu.