Czytelnik – to brzmi dumnie!

W naszej szkole 15.03.2022 r. odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy pierwszej. Uroczystość ta zwykle odbywa się w II semestrze, gdy najmłodsi uczniowie szkoły w większości potrafią już czytać. Na początku uroczystości dzieci udowodniły, że potrafią czytać, rozwiązując zadania polegające na układaniu zdań z ”rozsypywanki” słownej. Każdej grupce pierwszaków towarzyszyła jedna osoba z klasy V.  To uczniowie z tej klasy zaprezentowali specjalnie przygotowany program. W tym roku była to inscenizacja bajki „Jaś i Małgosia”.  Przedstawienie było niecodzienne, bo zamiast aktorów wystąpiły lalki, animowane przez uczniów klasy V. Bohaterowie: Jaś – próżniak i nicpoń oraz Małgosia –  leń i trzpiot, dzięki doświadczeniom w lesie i spotkaniu z Baba Jagą, stają się mądrzejsi i dojrzalsi. Istotną częścią przestawienia były piosenki dodające przedstawieniu kolorytu. Po występie dzieci zostały zachęcone do odwiedzania biblioteki i poznawania zaczarowanego świata obecnego w książkach. Pani Dyrektor Izabela Kardela, zanim przystąpiła do pasowania, przypomniała o tym, jak należy traktować książki i również zachęciła wszystkich do częstych wizyt w bibliotece. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą chętnie czytać książki i je szanować. Następnie Pani Dyrektor dokonała Pasowania na Czytelnika. Na pamiątkę przyjęcia w poczet czytelników  biblioteki szkolnej mali uczestnicy otrzymali pamiątki – dyplomy i książki, które  podarowane zostały przez Instytut Książki w ramach akcji „Mała książka – wieki człowiek”.

Uroczystość została zorganizowana przez Panią bibliotekarkę Annę Kośną
wraz z uczniami klasy V  oraz przez Panią wychowawczynię  klasy I  Melanię Sitkiewicz.