W dniu dzisiejszym wszystkie klasy wysłuchały głośno czytanych utworów, bowiem dzień 29 września od roku 2001 jest w Polsce obchodzony jako Dzień Głośnego Czytania. Data ta została wybrana dla zaznaczenia rocznicy urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Klasy I – IV wysłuchały  „Szewczyka Dratewki” autorstwa J. Porazińskiej, natomiast klasy V-VIII fragmentów „Bajek robotów” i „Opowieści o pilocie Pirxie” Stanisława Lema, aby w ten sposób upamiętnić autora, któremu poświęcony jest rok 2021.

Czytanie odbyło się w kilku etapach. Najpierw bajki wysłuchała klasa I, przy tej okazji każdy uczeń otrzymał na pamiątkę zakładkę do książki i został zachęcony, aby głośne czytanie było kontynuowane w domu. Następnie klasy II-IV wysłuchały bajki w wykonaniu Pani Dyrektor, Pani Bibliotekarki i dwojga uczniów z klasy IV. Uczniowie zostali zachęceni, aby wykonać ilustracje do usłyszanego tekstu.

Ostatnią grupą były klasy najstarsze, tu do czytania było już dużo więcej chętnych. Zainaugurowała czytanie Pani Dyrektor, następnie utwory S. Lema czytali uczniowie klasy V i VIII.

Za całość dzisiejszych uroczystości były odpowiedzialne Pani Angelika Surosz i Pani Anna Kośna.