Zapraszam do udziału w Konkursie!

Wskazówki dotyczące udziału:

1.Najpierw wypożycz i przeczytaj książkę z zestawu nowości. Może to być też książka zakupiona na kiermaszu.

2.Przygotuj pracę promującą wybraną przez Ciebie książkę

w dowolnej formie graficznej

(własna ilustracja wykonana w  dowolnej technice, plakat, fotografia artystyczna)

lub literackiej

(list na temat przeczytanej książki, wiersz związany z jej treścią, kartka z pamiętnika, recenzja).

3.Pracę wykonaną przez siebie – całkowicie samodzielnie! – przekaż do biblioteki szkolnej do dnia 15 maja br.

Podczas oceniania pracy możliwa będzie indywidualna rozmowa z wykonawcą na temat treści promowanego dzieła, inspiracji i uzasadnienia wyboru tematu oraz techniki wykonania.

Kryteria.

  • Kreatywność.
  • Samodzielność.
  • Zgodność z tematem konkursu.
  • Dobra znajomość prezentowanej książki.

Uwaga!

Wszelkie plagiaty, kopie, wyraźna niesamodzielność dyskwalifikują pracę uczestnika.

Ogłoszenie wyników.

Wyniki zostaną podane do 1. czerwca 2026 roku na stronie internetowej Szkoły i na gazetce ściennej biblioteki. 

Regulamin Konkursu

Konkurs literacko-plastyczny na najciekawszą promocję przeczytanej książki wypożyczonej w szkolnej bibliotece adresowany jest do wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej –  Curie w Sobótce.

Cele Konkursu:

  1. Propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
  2. Wzbudzanie zainteresowań wartościową literaturą, w tym nowościami udostępnionymi przez szkolną biblioteką.
  3. Doskonalenie umiejętności prezentowania własnych umiejętności.
  4. Rozbudzanie kreatywności dla poszukiwania nietuzinkowych rozwiązań.
  5. Poznawanie własnych możliwości.

Kategorie Konkursu:

Konkurs przebiega w dwu kategoriach:

  • literackiej,
  • plastycznej

Adresat Konkursu:

Uczniowie klas od 1 do 8.

Kryteria oceny wypowiedzi pisemnej:

  • dowolna forma pisemnej wypowiedzi, np.: list na temat przeczytanej książki, wiersz związany z jej treścią, kartka z pamiętnika, recenzja;
  • walory literackie, inwencja twórcza, zgodność z formą wypowiedzi, poprawność ortograficzna, interpunkcyjna, stylistyczna i językowa;
  • praca napisana na kartce A4 w linię lub w kratkę.

Kryteria oceny pracy plastycznej:

  • wykonana w dowolnej technice plastycznej, np. plakat, fotografia artystyczna, rysunek, malarstwo, kolaż, itp. – stworzona specjalnie na potrzeby Konkursu,
  • samodzielna,
  • zgodna z treścią wybranej książki.

Prace plastyczne w formacie A4 na arkuszu bloku technicznego muszą być na odwrocie opisane.

W pracach wykonywanych w obu kategoriach należy uwzględnić:

  • imię, nazwisko i klasę autora pracy,
  • imię i nazwisko autora książki i jej tytuł,
  • krótkie uzasadnienie dotyczące wyboru i wartości prezentowanej pozycji (np.: wychowawcze, edukacyjne, relaksacyjne, rozwijające wyobraźnię, wzmacniające koncentrację, rozwijające zainteresowania tematyką, zdolności rysunkowe, artystyczne itp.).

Do prac należy dołączyć

  1. zgodę rodziców /prawnych opiekunów / na udział dziecka w Konkursie, ( załącznik poniżej)
  2. oświadczenie podpisane przez autora i jego rodziców /prawnych opiekunów/ o samodzielnym zredagowaniu / wykonaniu pracy.

Nagrody

Najciekawsze prace zostaną nagrodzone. Wszyscy uczestnicy otrzymają ponadto dyplomy, oraz wzorową ocenę cząstkową za zachowanie.

Za zgodą nauczycieli przedmiotów (polonisty i plastyka) możliwa ocena cząstkowa z przedmiotu.

Uwaga!

Tytuły książek stanowiących zestaw nowości są udostępnione w bibliotece szkolnej na wystawie „Nowości książkowe w naszej bibliotece”.

Po wszelkie dodatkowe wyjaśnienia proszę zgłaszać się do organizatora Konkursu, nauczyciela – bibliotekarza SP2.

Organizator Konkursu:

Małgorzata Wodnicka, nauczyciel – bibliotekarz

 

Zgoda na udział w konkursie