Festyn rodzinny

z okazji Dnia Dziecka

3 czerwca w piątkowe popołudnie odbył się (po dwuletniej przerwie) FESTYN RODZINNY z okazji Dnia Dziecka. Gospodarze, czyli Dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski, zapewnili wiele atrakcji.

W przygotowanie włączyło się wielu rodziców i sponsorów. W programie znalazły się występy uczniów, licytacja uczniowskich prac plastycznych, rozgrywki sportowe oraz tańce animowane przez Szkołę Tańca Hajdasz. Prace plastyczne na licytacji sprzedano za łączną kwotę 300 zł,  największym zainteresowaniem cieszył się pejzaż  zatytułowany „Panorama Ślęży z sali 31” sprzedany za 160 zł. Jest to praca zbiorowa, jej autorami są Natalia Surlejewska, Julia Lisowska, Tatiana Zachwieja i Maciej Femiak.  Niewątpliwie gratulacje należą się uczniom, którzy w ramach Pokazu Talentów mieli odwagę zaprezentować swoje umiejętności i pasje wobec najbardziej wymagających widzów – swoich koleżanek i kolegów, rodziców i nauczycieli. Antico Chiara pochwaliła się pięknym baletowym tańcem, natomiast  Julia Przewoźnik-Galica, Maja Olejarczyk, Hania Sobieszczańska, Rozalia Kuś, Ewa Szałankiewicz, Maja Rogacka, Oksana Mylenka zaprezentowały umiejętności akrobatyczne.  Z recytacjami  wystąpiły: Ewa Szałankiwicz, Maja Olejarczyk, Zosia Sobólska, Hania Wyszyńska, Kacper Kott, Karina Skorupska, Maja Rogacka oraz Weronika Bigosińska – laureatka II miejsca Wojewódzkiego konkursu recytatorskiego. Sprawnymi rękami mieli okazję pochwalić się Piotr Baran – układając kostkę Rubika i Tymon Sznurowski – składając origami. Na scenie mogliśmy usłyszeć utwory muzyczne wykonane na pianinie przez Karolinę Magnucką, Bartka Zasępę i Mariannę Kopeć. Talent wokalny zaprezentowali Karolina Magnucka, Julia Kochan, Maria Laudowicz oraz Wiktor Pindel. A pod kierunkiem Pana Wojciecha Magnuckiego wystąpił chórek klasy drugiej oraz chór szkolny złożony z uczniów klas III-VII.

Podczas całej imprezy radości najmłodszym dostarczały dmuchane zamki, a z serwowanych przekąsek cieszyli się wszyscy, bez względu na wiek. Działał sklepik szkolny, mała gastronomia serwująca domowe wypieki i chleb ze smalcem, a także tradycyjny grill. Do stoiska z loterią fantową ustawiały się kolejki. Każdy los „na wagę 7 złotych” był wygrany, a szczęściarze wylosowani spośród uczestników loterii o godzinie 20.00 mogli cieszyć się dodatkowymi nagrodami.

Pod wieczór mogliśmy posłuchać koncertu zespołu BonfireSquad, w czasie którego pojawiły się jego nowe aranżacje i pierwszy własny utwór zespołu – „Piąteczek”.

Całe przedsięwzięcie minęło w przemiłej atmosferze i przy pięknej pogodzie. Podziękowania należą się wszystkim darczyńcom, organizatorem i uczestnikom, a na szczególne wyróżnienie zasłużył Ślężański Ośrodek Kultury oraz Lewiatan, a ze strony gospodarzy wielkie podziękowania dla  Pana Wojciecha Magnuckiego.