25. listopada w piątkowe popołudnie z okazji Dnia Patrona odbył się  Festyn Naukowy połączony ze zbiórką pieniędzy dla naszej uczennicy. Dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski przygotowali wiele atrakcji. W organizację wydarzenia włączyło się wielu Rodziców i sponsorów. 

O godzinie 16.00 w galerii prac plastycznych prezentujących sylwetkę i dokonania naszej patronki Marii Skłodowskiej-Curie,  Pani Dyrektor Izabela Kardela i Pan Wojciech Magnucki dokonali inauguracji wydarzenia.  Przedstawili program imprezy i zaprosili do wspólnej zabawy.

O godzinie 16.15 rozpoczął się w sali gimnastycznej Pokaz Robotyki. Pod kierunkiem i opieką p. Adama Spicery i asystenta ucznia klasy 3a Fabiana Żoromskiego  uczniowie prezentowali swoje osiągnięcia techniczne. Następnie odbyły  się pokazy: talentów, chemiczny, prezentacja akrobatyki oraz licytacja prac plastycznych Nasi szkolni artyści przygotowali  na festyn kilkadziesiąt “dzieł plastycznych”, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Niewątpliwie gratulacje należą się tym wszystkim uczniom, którzy w ramach różnych pokazów mieli odwagę zaprezentować swoje umiejętności i pasje wobec najbardziej wymagających widzów – swoich koleżanek i kolegów, rodziców i nauczycieli. 

Oczywiście nie zabrakło stoisk ze smacznym, domowym  ciastem  i  popcornem oraz sklepik szkolny. Wszędzie ustawiały się długie kolejki smakoszów. 

Loteria fantowa też cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Każdy los „na wagę 7 złotych” był wygrany, a szczęściarze wylosowani spośród uczestników loterii o godzinie 21.00 mogli cieszyć się dodatkowymi nagrodami. 

Na pierwszym piętrze szkoły także były przygotowane atrakcje: stoisko  malowania twarzy,  wróżby andrzejkowe oraz kiermasz taniej książki. „Aniołowie” w postaci uczniów z 8. klasy zbierali do Śnieżnej Skarbonki datki na leczenie naszej uczennicy Mai.

Festyn zakończył się dyskoteką andrzejkową, która trwała do późnych godzin. Całe przedsięwzięcie minęło w przemiłej atmosferze. Podziękowania należą się wszystkim darczyńcom, Rodzicom, organizatorom i uczestnikom, a ze strony gospodarzy wielkie podziękowania dla Pana Wojciecha Magnuckiego –  głównego koordynatora festynu.

Film z festynu