W czwartek, 13.10.2022 r., uczniowie klas 1-3 obchodzili Święto Pieczonego Ziemniaka. Z tej nietypowej okazji w każdej klasie powstały przezabawne, kreatywne prace, które nazwaliśmy „ziemniaczanymi cudakami”. Z ziemniaków, warzyw, cekinów, szpilek, i innych materiałów powstały naprawdę niepowtarzalne, cieszące oko dzieła.

Po zajęciach plastycznych na młodych artystów czekała kolejna atrakcja – stanowiska sportowe. Po wspólnej rozgrzewce na boisku szkolnym, każda klasa spróbowała swoich sił w konkurencjach takich jak: rzut w dal ziemniakiem, rzut do celu… oczywiście też ziemniakiem, slalom z ziemniakiem na łyżce oraz wyścigi rzędów – ziemniaczane zbiory. Zabawy było co nie miara, w wolnych chwilach uczniowie starszych klas kibicowali młodszym.
Pogoda w tym dniu była po naszej stronie – słońce cudnie oświetlało zmieniające swoje barwy liście, było przyjemnie ciepło. Skoro Święto Ziemniaka, to była i krótka historia, bajki i ciekawostki z nim związane, a na zakończenie imprezy każde dziecko mogło spróbować upieczonego kartofla, prosto z ogniska, przy którym czuwali Rodzice.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe odznaki za aktywny udział, a chętne osoby uczestniczące w konkursie na najmniejszego, największego i najzabawniejszego ziemniaka również upominki.
                                                                                        organizatorka: Dominika Sieniarska-Baran