W tym roku – wyjątkowo – świętowaliśmy Dzień Niepodległości z lekkim opóźnieniem.

Akademia miała bardzo uroczysty charakter, przez cały czas towarzyszył uczestnikom Poczet Sztandarowy. Na początku odśpiewano hymn państwowy, a na zakończenie  hymn szkoły.

Dekoracja, klimat uroczystości i usłyszane teksty miały uświadomić nam, że  wywalczoną 103 lata temu niepodległość trzeba pielęgnować na co dzień, bo wielkość naszej Ojczyzny zależy od nas, Polaków. Podczas Akademii mogliśmy nie tylko słuchać chóru szkolnego, ale również sami  włączyć się w śpiewy pieśni patriotycznych.

Pieśni i poezja o tematyce patriotycznej były przeplatane refleksjami o sławnych Polakach. Wybraliśmy trzy postaci. Byli to: Noblistka, Patronka szkoły, a w związku z tym wzór do naśladowania dla nas – Maria Skłodowska-Curie; Fryderyk Chopin, za sprawą którego  świat muzyki poważnej zna i kocha naszą Ojczyznę oraz Kardynał Stefan Wyszyński, który w tym roku został ogłoszony błogosławionym Kościoła Katolickiego. W ten sposób chcieliśmy pokazać, jak ważne dla myśli niepodległościowej są obszary nauki, sztuki i religii.

W czasie Akademii Pani Dyrektor – Izabela Kardela wręczyła dyplomy uczniom wyróżnionym w Szkolnym Konkursie Recytatorskim „Polska – moja Ojczyzna”.