Akcja Żonkil
W naszej szkole uczniowie klas VI, V, VII I VIII wzięli udział w akcji „Żonkile” organizowanej przez muzeum Polin. Społeczniość szkolna wysłuchała fragmentów książek Marka Edelmana, Janusza Korczaka, Ireny Sendlerowej. Udział w akcji miał na celu zwrócenie uwagi młodych Polaków na historię minionych lat. Marek Edelman, w książce „I była miłość w getcie”; pytał: „Dlaczego nikt mnie nie pyta, czy w getcie była miłość? Dlaczego nikogo to nie interesuje? ” Podczas tej edycji akcji Żonkile zastanowimy się nie tylko nad zadanym przez Edelmana pytaniem, ale również nad tym, czym była i co znaczyła miłość w getcie warszawskim. Opowiemy o tym, jak wiele miała oblicz: od miłości rodzicielskiej, przez miłość do przyjaciół, idei aż po miłość romantyczną.

Angelika Surosz