SPOTKANIE Z PISARKĄ ELŻBIETĄ BEDNARCZYK

Autorka książek dla dzieci od blisko 30 lat mieszka w Australii. Znana jest głównie z utworów dla dzieci takich jak: „Kłótnie w tornistrze”; „Zimowa przygoda królika”; „Figlarne myszki” czy “Chciwy niedźwiadek”. W swoim dorobku posiada także prozę dla dorosłych: ,,Odrodzenie duszy; czy ,,Dar życia”.

Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas II – VI, Szkoły Podstawowej Nr 2. Spotkanie rozpoczęło się od przeczytania wierszowanych bajek, podczas których Pani Elżbieta zachęcała słuchaczy do wcielenia się w rolę aktorów. Dzieci kumkały, naśladując żabki, bohaterów jednej z bajek autorki.

Pani Elżbieta podczas rozmów z dzieci przekazała im wile cennych wartości i nakłaniała do tego, aby szanować drugiego człowieka, swoich kolegów, nauczycieli, czytać dużo książek, które nas wzbogacają i poszerzają naszą wiedzę o świecie. Opowiadała również o tym jak żyje się ludziom w Australii, ilustrując to pokazem multimedialnym. Mówiła o tym jak wygląda szkoła i nauka w Australii, jak mieszkańcy spędzają najczęściej swój wolny czas.

Na zakończenie spotkania miała jeszcze dla widowni niespodziankę. Odkryła przed zgromadzoną publicznością, swój kolejny talent tym razem aktorski, wykonując cygański taniec.

Po spotkaniu z Elżbietą Bednarczyk dzieci miały możliwość nabycia książki „Kłótnia w tornistrze" wraz z imienną dedykacją i autografem.