SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANEM MARCINEM PAŁASZEM

13 kwietnia br. w naszej szkole odbyło się spotkanie z autorem książek dla dzieci i młodzieży panem Marcinem Pałaszem. W spotkaniu uczestniczyły dzieci klas I, II i III wraz z nauczycielami.

Pan Marcin Pałasz z uśmiechem na ustach w dowcipny sposób wprowadził uczestników w tajniki pisania swoich książek. Opowiadał w jaki sposób je pisze, co jest inspiracją do ich tworzenia. Okazuje się, że wiele historii opisał ze swojego  życia np. autentyczne przygody z udziałem jego psa Elfa, pisząc cykl książek z Elfem w tytule, między innymi: Sposób na Elfa, Elfie, gdzie jesteś?,  Elf Wszechmogący i wiele innych.

W trakcie spotkania uczniowie zadawali wiele pytań, szczególnie dotyczących jego utworów,  okazuje się, że książki pisarza są bardzo lubiane i chętnie czytane przez dzieci.

Na zakończenie spotkania pani bibliotekarz wręczyła autorowi kwiaty. Oczywiście były też autografy i możliwość zakupienia książek.

Spotkanie autorskie z pisarzem literatury dziecięcej i młodzieżowej, Marcinem Pałaszem, odbyło się w ramach organizowanej przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej akcji pn. Rozczytana Aglomeracja. Koordynacja: Biblioteka Publiczna|ŚOKSiR.