REKRUTACJA NA ROK 2019/2020

Termin w postępowaniu uzupełniającym

Rodzaj czynności

1.

29 kwietnia 2019r. -13 maja 2019 r.

17-28 czerwca

SKŁADANIE  WNIOSKÓW

Rekrutacja dotyczy dzieci po raz pierwszy ubiegających się o miejsce w placówce lub nieprzyjętych w roku ubiegłym:

7-letnich rozpoczynających naukę w klasie pierwszej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sobótce (ZGŁOSZENIE dla dzieci z obwodu szkoły lub WNIOSEK dla dzieci spoza obwodu),

Składanie zgłoszenia lub wniosku wraz z załącznikami w sekretariacie szkoły. Druk wniosku lub zgłoszenia do pobrania w sekretariacie szkoły.

Wnioski i zgłoszenia składane wyłącznie w sekretariacie szkoły przy ul. M. Skłodowskiej – Curie 19 .

2.

Do 16 maja 2019r.

Do 4 lipca 2019r.

Weryfikacja przez Komisję Rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego Komisji Rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art. 20t ust.7 ustawy z dnia 7 września 1991 r.

3.

17 maja 2019 r.

5 lipca 2019r.

Podanie do publicznej wiadomości listy

kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

4.

Do 24 maja2019 r.

Do 12 lipca 2019r.

Pisemne potwierdzenie przez rodziców/opiekunów prawnych kandydata  woli przyjęcia do danej placówki.

Potwierdzenie składane wyłącznie w sekretariacie szkoły przy ul. M. Skłodowskiej – Curie 19.

5.

27 maja 2019 r.

15 lipca 2019r.

Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

6.

Do 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych

Złożenie wniosku do Komisji Rekrutacyjnej o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia przez Komisję Rekrutacyjną.

7.

5 dni od dnia złożenia wniosku o uzasadnienie odmowy przyjęcia

Przygotowanie i wydanie przez Komisję Rekrutacyjną uzasadnienia odmowy przyjęcia.

8.

7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia odmowy przyjęcia

Złożenie do Dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia Komisji Rekrutacyjnej wyrażonego w pisemnym uzasadnieniu odmowy przyjęcia.

9.

7 dni od dnia otrzymania odwołania od Rodzica/Opiekuna prawnego

Rozstrzygnięcie przez Dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia Komisji Rekrutacyjnej wyrażonego w pisemnym uzasadnieniu odmowy przyjęcia.

10.

Do końca sierpnia 2019 r.

Przesłanie przez Dyrektora do Organu Prowadzącego listy dzieci nieprzyjętych do placówki.

OGŁOSZENIE DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 IM. M.SKŁODOWSKIEJ – CURIE W SOBÓTCE Z DNIA 2 kwietnia 2019r.

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 im. M. Skłodowskiej – Curie ogłasza zapisy uczniów do klasy 1-wszej w dniach 29 kwietnia 2019r. – 13 maja 2019r. w sekretariacie szkoły w godz. 8.00 -15.00.

Obowiązek szkolny obejmuje:

• Dzieci 7-letnie (urodzone w roku 2012 )

Kandydaci zamieszkali w obwodzie szkoły (Sobótka Zachodnia, Garncarsko), którzy ubiegają się o przyjęcie przyjmowani są z urzędu na podstawie zgłoszenia  złożonego w sekretariacie szkoły.

Wzór wniosku/zgłoszenia do pobrania w sekretariacie szkoły.

Do zgłoszenia/wniosku dołącza się:

• Oryginał aktu urodzenia dziecka (do wglądu),
  • Oświadczenie o wielodzietności rodziny dziecka,
  • Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niepełnosprawność, orzeczenie o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności,
  • Orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz o zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz.U. z 2011r. nr 127, poz. 721, z późn. zm.),
  • Prawomocny wyrok sądu orzekający rozwód lub separację lub akt zgonu (dla Rodziców samotnie wychowujących),
  • Dokument poświadczający objęcie dziecka pieczą zastępczą zgodnie z ustawą z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz. U. z 2013 r. poz. 135, ze zm.).
  • Pisemne oświadczenie przez rodziców/opiekunów prawnych kandydata woli przyjęcia do danej placówki.
  • RODO - w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE

Wypełniony wniosek/zgłoszenie podpisują obydwoje rodzice/prawni opiekunowie dziecka.

W postępowaniu rekrutacyjnym mogą brać udział kandydaci zamieszkali poza obwodem szkoły.

Szczegółowe kryteria naboru zawiera Regulamin Rekrutacyjny SP 2 w Sobótce.